ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kaliteli Çocuk Halıları

 

Çocuk odalarının en önemli tamamlayıcı unsurlarından birisi olan çocuk odası halıları işlevselliklerinin yanında dekoratif özellikleri ile de ön plana çıkarlar. Bu halı modelleri sade, cıvıl cıvıl ya da konsept şeklinde hazırlanması planlanan çocuk odalarının dekorasyonunda belirleyici role sahiptir. Çocuk odaları için üretilen halı modellerinde ayrıca çocuk ve bebek sağlığına uygun olma, leke tutmama ve kolay temizlenebilme gibi farklı özellikler de sunulur.

Çocuk Halısı Modelleri

Çocuk odalarının en önemli parçalarından olan çocuk halıları oldukça geniş bir model ve renk yelpazesine sahiptir. Kız çocuk odalarında en çok kullanılan renkler olan pembe, kırmızı, lila ve özellikle pastel tonlarının yanında, erkek çocuk odalarının vazgeçilmez renkleri olan mavi, turkuaz ve kahverengi gibi renkler de çocuk halıları seçeneklerinde bulunur. Bunların yanında hem kız, hem de erkek çocuk odası dekorasyonlarında yer alan beyaz, sarı, yeşil ve turuncu gibi renkler de farklı ton seçenekleri ile kategoride yer alır. Rengârenk döşenmiş çocuk odaları için daha sade ve düz renkli modellerin, sade döşenmiş odalar içinse daha renkli ve hareketli modellerin tercih edilmesi dekorasyonda bütünlük sağlanmasına yardımcı olur. Özellikle dar odalarda ve koyu renk zeminlerde açık renkli modeller arasından yapılacak seçimler odayı daha geniş ve ferah gösterirken, beyaz ve krem gibi açık renkli dekorasyonlarda ve zeminin de açık renkli olduğu odalarda ise koyu renkli modeller tercih edilerek odada kontrast yaratılabilir.

Renk çeşitliliğin yanında çocuk halıları desen açısından da oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Bu ürünler üzerinde çocukların en sevdikleri çizgi film ve animasyon karakterleri, süper kahramanlar, prenses ya da hayvan figürleri ile çeşitli farklı şekiller de yer alır. Bu modeller arasından yapılacak en doğru seçimle, odada yer alan mobilyalar üzerindeki çıkartmalar ya da perdedeki dijital baskılar ile oldukça uyumlu kombinler yapılarak konsept çocuk odaları hazırlanabilir. Bazı halı modelleri ise çocukların üzerlerinde oyun oynamaları için hazırlanmıştır. Çocukların üzerinde oldukça eğlenceli vakit geçirebileceği bu modeller üzerinde yol, otopark, şehir, oyun evi, sek sek, sayı, harf ve kelime gibi çeşitli desenler bulunur.

Çocuk Halısı Fiyatları

Çocuk halısı fiyatları halının dokuma kalitesi, ebatı, üzerinde yer alan figürlerin lisans hakları, halının leke tutup tutmaması, kolay temizlenebilir olması ve bakteri üremesine uygun olup olmaması gibi özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Halı seçiminde fiyat aralığı belirlendikten sonra çocuk odası konseptine uygun olan renk ve desen seçimi yapılmalı ve karar verilen modelin, oda için en uygun ebatta olanı tercih edilmelidir. Yerden ısıtmalı evlerde çok kalın olmayan ve daha küçük ebatlı modellerin tercih edilmesi daha doğru iken kışın yerlerin soğuk olduğu mekânlarda ise daha kalın ve odanın ortasındaki boşluğun yaklaşık %80-90 kadarını kaplayacak bir model seçilmelidir. Gereğinden büyük halıların farklı açılarda kullanımı daha zor olacağından, küçük halıların ise gerekli durumlarda zemini yeterince kaplayamayacağından dolayı ebat tercihinde dikkatli olunmalıdır. Çocuk halısı seçiminde ayrıca halının yumuşak olmasına da dikkat edilmelidir. Bu şekilde çocukların yere daha konforlu basmaları ve düştüklerinde de zarar görmemeleri sağlanabilir. Ayrıca koşarken halının kaymasından dolayı çocukların düşmemeleri için halı modelinin zemininin kaydırmaz olmasına da dikkat edilmelidir.

Küçük çocuklar oyun ve beslenme gibi zamanlarda etrafı oldukça kirletirler ve bu durumdan en çok etkilenen eşyaların başında da halı gelir. Leke tutmayan, kolay temizlenen bir model tercih edilerek çocuk odalarında yaşanabilecek bu durumlarla baş etmek daha kolay olur. Ayrıca anti bakteriyel özellikte bir halı tercih edilerek emekleme dönemindeki bebekler başta olmak üzere çocukların sağlıkları için bir önlem alınmış olur.

 

Çocuk odaları için ideal renkli ve kullanışlı çocuk halısı alternatifleri sunan Bee.com.tr, evinizi düşündüğü gibi çocuğunuzun rahatını da düşünüyor. Çocuk odalarında bulunan çocuk halılarının tasarımları gibi yumuşaklığı da önemlidir. Çocuk sağlığı için uygun çocuk halısı alternatiflerine Bee.com.tr'den ulaşabilirsiniz.

Bee.com.tr'de erkek çocuk odaları için uygun renkli ve konseptli erkek çocuk halıları modellerine ulaşabileceğiniz gibi kız çocuk odaları için uygun renk ve konseptlerde kız çocuk halısı modellerine de ulaşabilirsiniz. Erkek çocukları için arabalı çocuk odası halıları ve kız çocukları için uygun tasarımlarla dolu çocuk odası halıları ile siz de çocuklarınızın odalarına eğlence katabilirsiniz.

Çocuk halıları dışında ayrıca bebek odası halıları da Bee.com.tr'de sizleri bekliyor. Erkek bebek halısı ve kız bebek halısı modelleri arasından bebeğinize ve odanıza en uygun halı modeli ne anında ulaşabilirsiniz. Çocuk halısı fiyatlarına göre akıllı arama özelliği de sunan Bee.com.tr'de zaman kaybetmeden bütçenize en uygun çocuk halısı modeline ulaşabilirsiniz. Ayrıca halı modelleri için olduğu gibi çocuk odalarının ihtiyacı olan diğer mobilyalara da VBee.com.tr'den ulaşabilir, tüm evinizi dekore edebilirsiniz. Çocuk odası takımları ve çocuk odası mobilyaları sizi hayalinizdeki çocuk odası dekorasyonuna ulaştırabilir. Hayalinizdeki eve ulaşmanın yolu geniş ürün yelpazesi sunan Bee.com.tr'den geçiyor.

Genç odalarının dekorasyonuna uygun daha sade görünümdeki genç odası halılarına da yine bu kategorimizden ulaşabilirsiniz. Sağlığa zararlı madde içermeyen genç odası halı modellerinin temizlenmesi de oldukça kolaydır. Hem kız hem de erkek genç odaları için onlarca çeşit halı arasından istediğinizi seçebilirsiniz.