GIL.7043.BLK
₺1.070,00 KDV Dahil
₺1.090,00 KDV Dahil
%2 İndirim
%2İndirim
Ücretsiz Kargo
1

ELDİVENLER

Eldiven modelleri, pek çok spor dalında ve outdoor aktivitelerin önemli bir bölümünde en çok ihtiyaç duyacağınız ürünler arasında yer alır. Yarım eldiven, polar eldiven, termal eldiven gibi seçenekleri bulunan ürünler, soğuk havalarda vücut ısınızı dengede tutar ve sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Ağırlık kaldırma temelli spor dallarında da kullanabileceğiniz eldiven alternatifleri, çalışma sebebiyle vücudunuzun zarar görmesini önlüyor. Kadınlar ve erkekler için ayrı olarak tasarlanan eldiven türleri; futbol, beyzbol, boks gibi eldiven gerektiren özel spor dallarında maksimum performansa ulaşabilmenizi de kolaylaştırıyor.

ELDİVEN ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Eldiven alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, aldığınız eldivenin ilgilendiğiniz spor dalıyla uyumudur. Eldiven çeşitleri, farklı spor dalları için ayrı ayrı üretilir ve bu sayede uğraştığınız spor dalında başarılı olmanızı kolaylaştırır. Dövüş sporlarıyla ilgileniyorsanız boks eldiveni, kick boks eldiveni, parmaksız eldiven gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Amatör ya da profesyonel seviyede bisiklete biniyorsanız, bisiklet eldiveni ve kesik eldiven türlerinden yararlanabilirsiniz. Fitness ve ağırlık kaldırma sporlarıyla ilgilenmeniz durumunda ise fitness eldiven ve ağırlık eldiveni seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

ELDİVEN ÖLÇÜSÜ NASIL BELİRLENİR?

Eldiven ölçüleri, el çevrenizin kaç santimetre olduğuna göre belirlenir ve erkek ve kadın kullanıcılar için ayrı şekillerde saptanır. Erkek eldiven modellerinde çevre ölçüsü 16.5 - 17.8 cm arası olan ürünler XS, 17.8 - 19 cm arası olan modeller S, 19.0 - 20.3 cm arasında değişen modeller ise M olarak değerlendirilir. X, XL ve XXL ürünlerin çevre ölçüleri ise 20.3 ile 24.1 arasında değişir. Bayan eldiven seçenekleri ise 15.2 cm ile 16.5 arasında XS, 16.5 - 17.8 cm arasında S, 17.8 - 19 cm arasında M, 19 - 20.3 arasında ise L olarak kabul edilir. Bu sayede eldiven modeli satın almadan önce elinizin çevre ölçüsünü hesaplayarak size en uygun modelleri kolayca bulabilir ve elinize en uygun ürünü rahatça satın alabilirsiniz.

SPOR DALLARINA GÖRE ELDİVEN SEÇİMLERİ NASIL OLMALIDIR?

İlgilendiğiniz spor dalı için eldiven satın alırken, spor performansınız esnasında karşılaşacağınız diğer detaylara da dikkat etmenizde yarar bulunur. Boks ve kick boks eldiveni satın alırken ürünün kullandığınız kum torbası ile uyumlu olmasına, ağırlık sporlarıyla ilgilenirken ise eldiveninizin dambıl seçeneğinizle birlikte güvenle kullanılabilmesine önem vermeniz önerilir. Kışlık eldiven satın alacaksanız su geçirmez eldiven ve balıkçı eldiveni seçenekleri arasında tercih yapabilir, futbolda file bekçiliği yapıyorsanız kaleci eldiveni satın alabilirsiniz. Eğer ürünü çocuğunuz için satın alacaksanız kaleci eldiveni çocuk modelleri arasından seçim yapabilir,  en ucuz kaleci eldiveni alternatifleri sayesinde maksimum kaliteye bütçenizi aşmadan rahatça ulaşabilirsiniz. Dilerseniz siyah, mavi, lacivert, kırmızı eldiven gibi farklı renklerdeki ürünleri de seçebilir ve formanızla uyumlu eldivenler kullanabilirsiniz. 

FİTNESS VE AĞIRLIK ÇALIŞMALARINDA ELDİVEN KULLANIMININ ÖNEMİ

Eldiven giyilen sporlar arasında fitness ve ağırlık kaldırma egzersizleri de bulunur. Fitness programlarında ağırlıklı olarak yarım eldiven modelleri tercih edilir ve bu sayede kardiyo aletlerini elleriniz kaymadan güvenli bir şekilde kontrol edebilmeniz mümkün hâle gelir. Ağırlık kaldırma çalışmalarında kullanacağınız eldivenler de dambıl ve barların elinizden düşmesini engelleyerek spor esnasında çeşitli kazalar yaşamanızın önüne geçer. Fitness çalışırken ihtiyaç duyabileceğiniz ürünler arasında kum torbası eldiveni çeşitleri de bulunur. En etkili kardiyo egzersizleri arasında yer alan kum torbası yumruklama hareketi esnasında ellerinizin zarar görmesini önleyen ürünler, bu sayede yüksek performansa kolayca ulaşabilmenizi sağlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR