ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

ERKEK İÇLİK

Doğru giyinmenin özellikle kış mevsiminde, vücudu dış etkilerden koruma fonksiyonu vardır. Kış mevsimi, kimileri için kat kat giyinmenin zor olduğu, kimileri içinse adrenalin barındıran birçok sporu yapabilmek için uygun bir mevsimdir. Bu iki grup için de soğuğu hissettirmeyen korumalı kıyafetler giymek oldukça önemli. Özellikle kış mevsiminde outdoor sporlarla ilgilenenler için vücudu korurken hafif hissetmek oldukça önem taşıyor. Termal içlikler böyle zamanlarda kurtarıcı kıyafetler olarak karşımıza çıkıyor. Hem mevcut vücut ısısını korumak hem de terlemenin sizi rahatsız etmemesi için ideal olan bu kıyafetler, erkek giyiminin de önemli parçaları arasında. Erkek sporcuların kış aktivitelerinde kullandıkları erkek içlik modellerinin kaliteli kumaş dokuda ve vücudu çok sıkmadan saran bir yapıda olması önem taşıyor. 

TERMAL İÇLİK NE İŞE YARAR?

Kışın giyilen kıyafetlerde vücutta ısı kaybı yaşanabilir. Termal içlik, bu ısı kaybının önüne geçmek için tasarlanan, vücudun kuru ve sıcak kalmasını sağlayan kıyafetlerdir. Özellikle uzun süre dışarıda kalınan durumlarda ya da outdoor sporlar yapılırken vücudun ısı kaybı yaşamasını engeller. Kayak içliği olarak kullanılan modeller, kar gibi hava şartlarında dahi rahat bir şekilde kayak yapılmasını sağlar. Futbol içliği olarak kullanılan modellerin de futbol formalarına uyumlu ve rahat olması gerekir. 

ERKEK İÇLİK MODELLERİ NELERDİR?

Kış mevsiminde erkek giyiminin önemli bir parçası olan içlik modelleri, vücudu sarmalı ve rahat nefes alabilen kumaşlardan üretilmiş olmalıdır. Vücut ısısını doğal yollardan koruyan erkek içlik modelleri kış giyiminin gizli kahramanları olarak karşımıza çıkıyor. Erkek üst içlik modelleri özellikle motosiklet kullanırken ya da futbol oynarken kullanılan en önemli içlik çeşitleri arasında yer alıyor. Futbolun daha rahat oynanması için formanın alt kısımda kullanılan şort, ısı kaybına sebep olabileceği için üst kısımda kullanılan içlik futbol içlik olarak oldukça kullanışlı bir parça haline geliyor. Erkek alt içlik modelleri ise kayak, snowboard gibi tüm vücudun korunması gereken sporlarda, soğuk havalarda yapılan yürüyüşlerde ve kışın dışarıda uzun süre geçirmek zorunda olan kişiler için vazgeçilmez bir içlik modelidir. Erkek içlik tayt olarak da kullanılan bu modeller çabuk kuruyan ve hafif yapıda kumaşlarıyla dikkat çekiyor. Erkek spor içlik çeşitleri farklı kumaşlarda ve kalınlıkta üretilebiliyor. Özellikle doğal yapısı nedeniyle tercih edilen yün içlik erkek modelleri ısıyı vücutta muhafaza ederek soğuk havanın olumsuz etkilerini en aza indiriyor. Erkek pamuklu içlik modelleri ter emen yapıları sayesinde rahat bir spor deneyimi için ideal modeller olarak kullanılıyor. Kayak kıyafetlerinin en dış katmanının içine giyilen erkek polar içlik çeşitleri de rüzgarın ve soğuğun iç kısma geçmesini önleyerek spor zevkini sonuna kadar deneyimlemenizi sağlıyor. Av malzemeleri ve ekipmanları arasında da bulabileceğiniz birçok modelde erkek içlik çeşitlerine göz atabilirsiniz. 

İÇLİK BEDENİ NASIL OLMALIDIR?

Termal içliklerin yapısı elastik ve vücudu saran modeller olduğu için birden fazla beden seçeneği tercih edebilirsiniz. Fakat normalde kullandığınız bedene en yakın ölçüleri tercih etmeniz size rahatlık sağlayacaktır. Vücuda  yapışan modellerin bir beden büyük alınması gibi bir düşünce çoğu zaman doğru bir tercih olmayabilir. Bu yüzden özellikle markaların beden tablolarında yazan boy ve kilo karşılaştırmalarıyla belirlenen bilgiler size yardımcı olabilir. Termal içlik erkek modellerini satın alırken her zaman kullandığınız bedenin karşılığı olan içlik bedenini tercih etmeniz kolaylık sağlayacaktır. Erkek içlik fiyatları bakımından sağladığı faydaya göre oldukça avantajlı seçenekler sunuyor. Hem başlangıç seviyesi hem de profesyonel sporcuların ve spor giyimi sevenlerin güvenle tercih ettiği Bee.com.tr'de birçok içlik modelini bulabilirsiniz. 

Genel Olarak...

Erkek iç giyim ürünleri arasında önemli bir yere konumlanan erkek içlik modelleri, birçok erkeğin soğuk havalarda sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Kış aylarının sert geçtiği bölgelerde yaşayıp sıklıkla dış mekanda bulunmak durumunda kalan erkekler için özel olarak tasarlanan ürünler, kullanım sırasında sıcak tutmalarının yanında özellikle bacakları zayıf erkeklerin kumaş pantolon giyerken bacaklarının dolgun görünmesine de yardım eder. Çok sayıda marka tarafından geliştirilen erkek içlikleri arasından siz de gereksinimlerinize uygun olanları edinerek kış aylarını daha sıcak geçirebilirsiniz.

Yün, akrilik, pamuk, polyester, viskon ve likra gibi kumaşlarla üretilen modeller, alt ve üst olarak kendi içlerinde ayrılarak her türlü ihtiyaca yanıt verir. Yüksek belli altlar, vücudu saran yapısıyla soğuğun hissedilme ihtimalini ortadan kaldırırken, farklı bel yüksekliğindeki pantolonlarla da rahatlıkla kullanılabilir. Bisiklet yaka, geniş yaka ve balıkçı yaka gibi çok sayıda çeşitle gelen erkek içlik modelleri; kış aylarında değerlendirilebilecek gömlek ve kazaklarla uyum sağlar. Yapıları itibariyle cildi rahatsız etmeyerek herhangi bir şekilde kaşıntı yapmayan ürünler, hareket serbestisi sağlamaları sayesinde bu ürünleri kullanmanız sırasında varlıklarını unutmanızı bile neden olabilir. Soğuk havalardan asgari oranda etkilenmek için edineceğiniz yün yapılı erkek içliklerin bazıları, sanforize edilmeleri dolayısıyla ilk yıkama dahil hiçbir yıkamada çekme yapmayarak ilk günkü formlarını ve boyutlarını muhafaza ederler.

Günlük hayatta ve iş yaşantısında rahatlıkla yönelebileceğiniz ürünleri aynı zamanda salon ya da dış mekan sporlarını gerçekleştirirken ya da aileniz ve sevdiklerinizle gerçekleştirdiğiniz doğa yürüyüşlerinde de keyifle kullanabilirsiniz. Esnek yapıları ve nemi emerek terin üzerinizde kurumasını engelleyecek şekilde dizayn edilen modeller, cildinizin mükemmel bir biçimde nefes almasına da yardım ederek kendinizi gün boyu rahat hissetmenizi mümkün kılar. Ayrıca edindiğiniz birçok erkek içlik modeli, insan sağlığı için zararlı olmayan boyar madde ve materyallerle geliştirildiklerini tekstil alanındaki en önemli kriterlerden biri olan OEKO-TEX Standard 100 sertifikası ile kanıtlar. Her türlü beden tipine uygun ürünleri erkeklere sunan markalar, ürünlerinde beyaz, krem rengi ve siyah renklere yer vererek ilgili modelleri farklı kıyafetlerle sorunsuz olarak kullanabilmenize olanak tanır.

Tercih edeceğiniz erkek içlik fiyatları, yöneleceğiniz ürünün; markası, modeli, tek ya da takım olarak sunulması, üretim malzemesi ve sahip olduğu sertifikalara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kış aylarında kendinizi son derece rahat hissederken, dış mekanlarda bulunduğunuz esnada üşümenizi engelleyecek yapıdaki ürünleri edinmeden önce gereksinimlerinizi ve beklentilerinizi belirlemeniz yerinde olur. Örneğin, kış aylarında kalın kumaşlı pantolonlar giyerek bacaklarınızın üşümesine mani olabiliyor ancak bulunduğunuz ortam dolayısıyla yalnızca gömlek giyme zorunluluğunuz varsa, gömlek yapısıyla ve rengiyle uyumlu olan yalnızca üst erkek içlik modellerine rahatlıkla yönelebilirsiniz. Uzun kollu gömleklerle rahatlıkla giyebileceğiniz modeller, sizi ısıtırken aynı zamanda çalışma talimatlarınız doğrultusunda giyinebilmenize de yardım eder. Göreviniz dolayısıyla ağır kış koşullarında dış mekanda bulunuyorsanız ya da soğuk havalarda da doğa yürüyüşleri gerçekleştirmek istiyorsanız, ihtiyacınıza uygun yapıdaki alt, üst veya takım içlik modellerini seçebilirsiniz.

Sahip olduğunuz erkek içlikleri beraberinde getirdikleri kullanım talimatlarına uygun şekilde yıkayıp kurutmanız, ürünlerin yapılarının bozulmaması ve renklerinin ilk günkü hallerinde kalması için büyük önem taşır. Ayrıca, ürünleri yıkarken ağartıcı ya da çamaşır suyu gibi kimyasallarla kullanmamanız gerekir. Böylece aldığınız erkek içlik modellerini uzun süreler boyunca keyifle kullanabilirsiniz. Daha sıcak bir kış geçirmek ve soğuk havanın etkilerinden etkilenmemeyi arzu ediyorsanız, kendinize uygun bedendeki erkek içlik modellerinden dilediklerinizi kolaylıkla Bee.com.tr'den alabilirsiniz.