ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Filtre Kahvenin Hazırlanışı.

Filtre kahve yaparken çoğu zaman ilk odaklandığımız nokta ne kadar suya ne kadar kahve koymamız gerektiğidir. Bu elbette önemlidir ancak güzel bir filtre kahve yapılışı için kesinlikle yeterli değildir. Önemli olan kahvenin aromasını doğru bir şekilde ortaya çıkarmaktır. 

Filtre kahve yapılırken dikkat etmeniz gerekenler.

Kahve soğuk ekipmanlarla yapılmamalıdır. Kullanacağınız french press aparatını ve fincanı mutlaka sıcak su ile çalkalayın. Filtre kahve nasıl yapılır sorusunun cevabını ararken ilk dikkat etmeniz gereken noktadır ekipmanların ısısı. 

Kahve için kullanacağınız suyun ısısı asla kaynar seviyede (100 derece) olmamalıdır. Kaynar su kullanmak, kahvenin yanmasına ve acımasına neden olur. Bu da kahvenizin o güzel aroması yerine daha acımsı bir tat almanız anlamına gelir. Suyu kaynattıktan sonra mutlaka ağzı açık şekilde 1 dakika kadar bekleyin. Bu sayede suyun ısısı 92-94 derecelere kadar düşecektir. Bu filtre kahve yapmak için ideal ısıdır.

Adım adım filtre kahvenin hazırlanışı.

Suyu kaynatın ve ağzı açık şekilde 1 dakika bekleyin. Beklerken kullanacağınız french press ve fincanları sıcak sudan geçirin. French presse her bir fincan için ortalama 1,5 tatlı kaşığı filtre kahve koyun. Kahvenizi daha sert istiyorsanız kahve oranını arttırmanız yeterli olacaktır. Daha yumuşak istiyorsanız, bu oranı azaltmak yerine süt eklemeyi tercih edin.

Hazırladığınız sıcak suyun yarısını kahvenizin üzerine dökün. 15 saniye kadar bekledikten sonra 1 dakika boyunca kahvenizi hızla karıştırın. Filtre kahve bu sayede kabaracaktır. Daha sonra sıcak suyunuzun kalanını kahvenizin üzerine yavaş yavaş ve gezdirerek boşaltın ve son 1 kez karıştırın. French presinizi süzme görevi görecek olan üst kısmı ile kapatın, süzdürmeye başlamadan önce 4 dakika kadar bekleyin. 4 dakikanın sonunda french pressinizi kahvenizi süzdürmek için, acele etmeden yavaş yavaş bastırın. Kahveniz hazır...

Asobu® Hakkında

Japon kültüründen esinlenen Asobu®, eğlenceli ve eğlenceli doğayı ifade eder. Ürünler basit, temiz ve güzel estetiği vurgulamak için tasarlanmıştır. 

Asobu®'nun klasik turuncu rengi neşe, mutluluk ve yaratıcılığı sembolize etmek için kullanılır.

Kanada'da BPA'sız Tritan şişeleri sunan ilk şirket olarak, yeniliğe ve çevreye olan bağlılığı ile bilinen Asobu, benzersiz tasarımlı ürünleri hem eğlenceli, şık ve hem de tamamen işlevseldir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR