ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

KAMP OUTDOOR

Tırmanış, dağcılık, yelken, koşu,ve günlük kullanım için termos, matara, mont, sweatshirts, polar, masa, sandalye gibi ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Kaliteli Kamp ve Outdoor marka ve ürünlerine güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz sitemizde, giyim, ayakkabı ve kamp malzemeleri sizleri Bee.com.tr'de beklemektedir.

KAMP

Kamp yaparken temel kamp malzemeleriyle birlikte ihtiyacınıza yönelik satın alabileceğiniz pek çok ürün bulunur. Kamp yapacağınız kişi sayısı, kampın yapılacağı alan ve mevsim şartları gibi birçok etken bu malzemelerin belirlenmesinde etkilidir. Kamp malzemeleri için yapacağınız araştırmalarda beklentilerinizi ön plana alarak malzemeleri listesi oluşturabilirsiniz. 

KAMP MALZEMELERİ NELERDİR?

Kamp malzemeleri, temel olarak doğada veya özel kamp alanlarında, temel yaşam gereksinimlerini, pratik ve hızlı çözüme kavuşturma amacı düşünülerek tasarlanır ve buna göre üretilir. Kamp çadırı, uyku tulumu, mat ve sırt çantası en temel kamp malzemeleridir. Bu temelin çevresinde oluşturacağınız parçalar, sizin nasıl bir amaçla kamp yapmak istediğinize göre değişir. Ekstrem kamp deneyiminde kullanılacak kamp malzemeleri ile içerisinde yeme içme işletmesi olan kamping alanında kullanılacak kamp malzemeleri değişkenlik gösterir.

Bu açıdan genel olarak temel kamp malzemelerinin etrafında belirleyeceğiniz ürünler kamp sandalyesi ve masalar, kamp mutfak malzemeleri, aydınlatma ürünleri (kafa lambası, çadır lambası, el feneri vb.), termos, ateş başlatıcı ürünler, ilk yardım seti, acil durumlar için düdük ve gerekli durumlarda el işlerinde sizlere yardımcı olacak kesici aletler (bıçak, balta vb.) ve ip gibi birçok seçenekten oluşur. Burada önemli olan nokta sizin nasıl bir kamp hedeflediğiniz ve içeriğinde ihtiyaç duyacağınız ürünlerdir. 

KAMP MALZEMELERİ SETİ ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER NELERDİR?

Yapılacak olan kampın içeriği ve amacı göz önüne alınarak kamp malzemeleri seti oluşturulmalıdır. Yapacağınız kampın amacıyla beraber hangi mevsimde yapılacağı da kamp malzemelerinin seçiminde en belirleyici olan etkenlerin başında gelir.

Yazın yapılacak bir kamp etkinliğinde beş derece veya sıfır derecelerde kullanılacak tulumlar seçmek yerine daha yüksek dereceler için üretilmiş tulumlar tercih etmelisiniz. Mevsim konusunda önemli olan bir diğer nokta ise kış aylarında yapılacak kamplarda olası yağmur ve kar yağışlarına karşı korunaklı olmanız gerekir. Yağmurluk, çanta yağmurluğu, su geçirmez çadırlar, karlı araziler için üretilen 5 mevsim çadırlar ve eksi derecelere dayanıklı tulumlar gibi seçenekler değerlendirilmelidir.

Tüm bu belirleme sürecinin temelinde önemli olan bir diğer nokta da kampı kaç kişiyle beraber planladığınızdır. Sırt çantanızla kilometrelerce yürüme ihtimali göz önüne alındığında ne eksik ne de fazla eşyanızın olmaması gerekir. Bu kişi sayısına göre yemek setleri, kafa lambası ve diğer malzemelerin gereğince yeterli olduğundan emin olmalısınız.

DAĞCILIK KAMP MALZEMELERİ NEREDE SATILIR?

Dağcılıkta kullanılan temel kamp malzemeleri dışındaki ip, karabina, kazma, eldiven ve perlonlar gibi önemli ürünlerdir. Dağcılıkta önemli olan emniyet konusunda kask, tırmanış kemeri ve dağcılık kramponu gibi ürünler de bunların arasındadır.

KAMP MALZEMELERİ LİSTESİ NASIL YAPILIR?

Kamp malzemeleri listesi yapılırken düzenli olmanız gerekir. Çünkü kamp alanına gittiğiniz zaman almayı unuttuğunuz malzemeleri temin etmeniz sizin için zor olabilir. Öncelikle nasıl bir kamp hedeflediğiniz, gideceğiniz kamp alanı ve imkânları, mevsim ve güncel hava durumunu göz önünde bulundurmalısınız.

Bunları temel aldıktan sonra kaç kişi gidilecekse buna göre gerekli temel kamp malzemelerini belirlemelisiniz. Ardından kaç gün kamp yapacağınızı temel alarak kamp mutfak malzemeleri ve giyim eşyalarınızı ne fazla ne de eksik olacak şekilde belirlemelisiniz.

Genel olarak şehir merkezlerine uzak alanlarda kamp yapıldığı düşünüldüğünde güvenlik için de ekipmanlarınızı belirlemelisiniz. Işık ve düdük birçok anlamda sizin için kurtarıcı olabilir. Elektronik ürünleriniz için pil ve taşınabilir şarj cihazı da listenizde yer almalıdır. Tüm bu genel ürünlerin yanında temizlik malzemeleri ve dışarıda muhafaza edilebilecek gıda malzemelerini de almayı unutmamalısınız.

KAMP MALZEMELERİ FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Kamp malzemeleri fiyatları, bu malzemelerin üretildiği malzemeler ve bu ürünlerin doğadaki koşullara dayanıklılık seviyesine göre belirlenir. Ucuz kamp malzemeleri satanlar, kullan at ürünleri için faydalı olabilir. Örneğin kamp için alacağınız çadırın hangi yağmur ve rüzgar koşullarına dayanıklı olduğu laboratuvarlarda yapılan testlerle belirlenerek sizler için üretilir. Siz de ihtiyacınızı karşılayacak her seviyeden ürünü bu geniş yelpazeden seçebilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

KAMP MALZEMELERİ VE AKSESUARLARI SEÇİMİ

Doğa sporlarının önemli bir ayağı olan kampçılık gezme, görme, doğayı keşfetme ve deneyimlemeye dair en keyifli etkinliklerden biri olarak bilinir. Temel unsuru doğaya saygı, tabiatın tadını çıkarma ve keyifli zaman geçirme olan kampçılık için hazırlıklı olmak son derece önemlidir.

Bu nedenle dikkat edilecek belli başlı unsurları göz ardı etmemek, gerekli malzemeleri eksiksiz temin etmek, kampın konforu ve güvenliği için kritik derecede önem taşıyor. 

KAMPSEVERLER İÇİN OLMAZSA OLMAZ KAMP MALZEMELERİ

Kamp yapacak olanların yanlarına almaları gereken belli başlı kamp malzemeleri bulunur. Bu malzemeleri temin etmeden önce ne tür bir kamp gezisine çıkılacağını belirlemek gerekir. Kampçılık için gereken en elzem malzemelerden biri uyku tulumları diğeri ise kamp çadırıdır.

Kamp çadırları farklı biçim, içerik ve ebatlarda satışa sunulur. Tek, iki, üç ve daha fazla kişilik kamp çadırlarının dış koşullara karşı yüksek koruma sağlaması önemlidir. Takma – çıkarma kolaylığı olan, fazla kapasiteli, kendi kendine ayakta durabilen, ısı yalıtımlı, havalandırmalı, rüzgâra dayanıklı ve su geçirmez gibi özellikleri olan çadır türleri mevcuttur.

Kamp yapmaya gittiğinizde kendi çadırınızda konforlu bir kamp tatili yapabilirsiniz. Uygun fiyat ödeyerek alacağınız quechua çadır dilediğiniz kamp alanları içinde kullanabilirsiniz. Güncel çadır fiyatları için sitemize, kamp yapabileceğimiz kamp yerleri arıyorsanız ise bloglar üzerinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Kamp alanları arasında en çok tercih edilen kamp alanları, kamp yapmak isteyenlere bloglar üzerinden sunulmaktadır.

Çadır bakımı için çadırın türüne uygun çadır kazığı, çadır onarım yaması, tente ve gölgelik ve kanca gibi ürünlerden elzem olanları da unutmamak gerekir. Kamp yapacakların kamp yatağı, özel koruyucular, seyahat yastığı, rüzgâr kesici, uyku tulumu, tabure, katlanabilir kamp sandalyesi, ve zemin matı temin etmesi de önemlidir.

Kamp yapılacak alana, kalınacak süreye ve kamp dönemine göre kamp ürünleri arasından telsiz, taşınabilir ısıtıcı, kamp lambası, el feneri, kamp masası, hamak, dürbün ve çekiç gibi kamp ekipmanları da alınmalıdır. Hem yol üzerinde çadır kamp alanlarına yakın yürüme mesafesinde bir yerlere gitmek için de el feneri veya kafa lambanız çok fayda sağlayabilir. Kamp alanına gideceğiniz yol boyunca yolun ve etrafın keyfini çıkarmak için kamp sandalyenizi kurarak kamp keyfinizi arttırma imkanı var.

Kampçılık için en önemli malzeme gruplarından biri mutfak gereçleridir. Yeme - içme ihtiyacı için taşınabilir ocak, tabak, bardak su çantası, soğutucu, piknik örtüsü, termos / paslanmaz termos, matara gibi ürünler satılır. Bunları eksiksiz olarak bulundurmak, kamp süresince rahat etmenizi sağlayacaktır.

KAMP ÇADIRI

Kampçılığın en önemli malzemelerinden olan kamp çadırı seçimini doğru yapmak, kamp süresince konaklama sorunu yaşamamak ve keyif almak açısından olmazsa olmazdır. Standart bir kamp çadırında dış tente, iç tente, çadır tabanı, çadır kazığı, çadır ipi ve poller bulunur.

Kamp çadırı seçerken çadırda kaç kişi kalınacağı mutlaka hesaba katılmalı ve buna uygun kapasitede çadır temin edilmelidir. Kamp kurulacak alanın fiziksel yapısını ve kampa gidilen dönemin hava şartlarını iyi bilmeniz gerekir. Çadırlar kullanım amacına göre 3, 4, 5 mevsim olarak adlandırılır. 3 mevsim çadırları ilkbahar, sonbahar ve yaz mevsimlerinde kullanıma uygundur.

Daha sakin hava koşullarında kullanışlı olan bu çadırlar yoğun koruma sağlamaz. 4 mevsim çadırlar, kışın da kullanıma uygundur. 5 mevsim çadırlar ise zorlu hava koşullarına dayanıklı olması ile öne çıkar. Dağcılar tarafından özellikle tercih edilen bu çadırlar rüzgâra, kara ve fırtınalara dayanıklı olacak aerodinamik yapıya sahiptir.

İYİ BİR KAMP ÇANTASINDA OLMAZSA OLMAZ ÖZELLİKLER

kamp çantası hazırlarken kamp sırasında yapılacak aktiviteler, kişisel ihtiyaçlar ve güvenlik için gerekli malzemeleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Kaç gün kamp yapılacağı da önemlidir. Kamp çadırı, uyku tulumu, mat yemek gereçleri, giysiler olmazsa olmazdır.

Giysi seçiminde kamp alanına ve mevsime uygun spor ayakkabısı ya da alt – üst giysileri tercih etmeye özen gösterin. Bunlar dışında olası kazalara karşı güvenlik önlemi olarak ilk yardım çantası, varsa düzenli kullanılan ilaçlar, işlevsel bir çakı, gece görüşü için el feneri de kamp çantasında bulunmalıdır.

Üst düzey güvenlik için kamp çantasının da su geçirmeyen, aşınmaya dayanıklı kaliteli malzemeden üretilmiş olanını seçmek gerekir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR