Coccomell.5214102
₺49,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Coccomell.5214103
₺49,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Coccomell.5214107
₺49,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Coccomell.5214112
₺49,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Coccomell.5214130
₺49,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Coccomell.5214132
₺49,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Coccomell.5214133
₺49,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Coccomell.5214136
₺49,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Coccomell.5214138
₺49,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Coccomell.5214141
₺49,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
Coccomell.5214135
₺49,90 KDV Dahil
₺79,00 KDV Dahil
1

Mug

Mug, kahve ve çay gibi sıcak içecekler söz konusu olduğunda ilk aklınıza gelen ürünlerden biri olarak mutfak dolaplarınızda, ofis masalarınızda ve arabalarınızda yerini alıyor. Bazen sıcak bir sütlü kahve, bazen bir bitki çayı, bazen sıcak çikolata, hatta soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak bir çorba ya da tatlı bir sufle barındırabilen mug'lar, herkes tarafından sevilerek kullanılan ürünlerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Her türlü kullanıma uygun yapısı sayesinde mug, günlük hayatınızın önemli parçalarından biri olarak tanınıyor.

Mug ya da kupa; genellikle kahve, sıcak çikolata veya çay gibi sıcak içecekler içmek için kullanılan bardak türü olarak tanımlanıyor. Mug kupa, genellikle kulplara sahip yapısı ile kolay bir şekilde tutulabiliyor ve diğer bardak türlerinden daha fazla miktarda sıvı barındırabiliyor. Genellikle bir mug, yaklaşık 240-350 ml sıvı tutacak şekilde tasarlanıyor. Mug'ları daha küçük boyutlu çay fincanlarıyla karıştırmamak gerekiyor.

Tarih öncesi zamanlarda kahve ve sıcak içecekler için kemik, metal ve tahtadan yapılan kupalar kullanılırken, kilden yapılan kupaların günlük hayatta yerini almasının, çömlekçiliğin icadından itibaren başladığı düşünülüyor. Seramiğin kullanımına ise 1800'lü yıllardan itibaren başlandığı biliniyor. Günümüzde kullanılan mug'lar, yenilikçi ve fonksiyonel yapılarıyla ön plana çıkıyor. Her renk, şekil ve boyutta; farklı amaçlara yönelik üretilen mug'lar bulunuyor. Yapılan araştırmalar, mug kullanan insanların büyük çoğunluğunun favori mug'ları ile aralarında duygusal bir bağ kurduğunu gösteriyor. Modaya uygun dizaynlarıyla sevdiklerinize hediye etmek için de tercih edebileceğiniz mug'lar, her yaştan insan tarafından beğeniyle karşılanıyor.

Kahvelerin Vazgeçilmezi Mug'ların Yapım Aşamaları

Çoğu insan güne, kahve ya da çay gibi sıcak bir içecek ile başlamayı tercih ediyor. Sıcak içecekler düşünüldüğünde de akla ilk olarak mug'lar geliyor. Mutlaka birkaç çeşidini edinmek isteyeceğiniz mug'lar, mutfaklarınızın olmazsa olmaz parçalarından biri olarak karşınıza çıkıyor.

Farklı materyallerden oluşan mug çeşitleri bulunmakla birlikte, seramik mug, bunların başında geliyor. Seramik mug'ların üretimi, farklı aşamalardan oluşuyor. İlk aşama, frezeleme olarak adlandırılıyor. Bu işlem sırasında öncelikle ham madde, değirmende kil tozu haline getiriliyor. Toz, kil çözeltisini oluşturan maddelerle karıştırılarak bekletiliyor ve elde edilen ürün, kalıplama tüplerine alınarak kabaca şekillendiriliyor. İkinci aşamada kil, farklı parçalara ayrılarak kupa şeklinde kalıplandırılıyor. Bir sonraki aşamada aynı işlemlerden geçerek oluşturulmuş mug kulpları, hazırlanmış kupalar ile birleştiriliyor. Ardından yüzeyindeki toz gibi istenmeyen parçalardan arındırılarak pürüzsüz hale getiriliyor. Sonrasında renk verme ve cilalama işlemi uygulanarak kurumaya bırakılıyor. Bir sonraki aşamada kurumuş haldeki mug, yüksek ısılarda fırınlanıyor. En son olarak da kullanıma hazır hale getirilmiş seramik mug'ların üzerine, göz alıcı görünümünü sağlayan logo ve dizaynlar işleniyor. Bu işlem genelde ayrı yerlerde yapılıyor. Desenlerin mug yüzeyine işlenmesi için dijital baskı, tampon baskı gibi farklı yöntemler kullanılabiliyor.

Sıcak çikolatadan çaya, çeşit çeşit sıcak içeceği tüketmek için kullanılan kahve mug, renkli ve desenli mug modellerinden logolu ve harfli mug modellerine kadar her çeşidiyle mutfaklarınızda ve masalarınızda yerini alıyor.

Her İhtiyaca Yönelik Mug Çeşitleri

Günlük hayatınızda sıklıkla kullandığınız mug bardak modelleri düşünüldüğünde, genellikle seramik ya da porselen aklınıza geliyor. Renkli ve göz alıcı cilalar ile tanıdığınız bu toprak ürünleri; en popüler mug seçeneklerinin de başında geliyor. Bu ürünlerin dışında da çeşitli materyallerden elde edilmiş farklı mug çeşitleri bulunuyor. Akrilik, cam, plastik, polipropilen, metal ve taş; farklı mug çeşitlerinin başlıca örneklerini oluşturuyor.

Hemen hemen her mutfakta karşınıza çıkan seramik mug; pürüzsüz, cilalı yapısıyla ön plana çıkıyor. Seramik mug, hem soğuk, hem de sıcak içecekler için kullanılabiliyor. Şeffaf yapıdaki akrilik mug; meyve suyu, su ve soda servisi için ideal bir formda karşınıza çıkıyor. Ekonomik oluşu sebebiyle, özellikle kalabalık etkinliklerin içecek servislerinde, tek kullanımlık olarak yerini alıyor. Cam mug; sıcak içecekler için uygun bir seçenek olmamakla birlikte; soğuk içecekler için oldukça iyi bir seçenek sayılıyor. Özellikle restoran ve barlarda, soğuk içeceklerin servisinde kullanılıyor. Plastik mug, genellikle meyve suyu ve gazlı içecekler için kullanılıyor. Sıcak içeceklerin servisi için plastik mug tavsiye edilmiyor. Piknik ya da kamplarda soğuk içeceklerin servisinde tercih ediliyor. Polipropilen mug, çift katlı izolasyon sağlayan yapısı sayesinde; hem sıcak, hem de soğuk içecekler için rahatlıkla kullanılabiliyor. Porselen mug, özellikle şık etkinliklerde ve parti organizasyonlarında tercih ediliyor, hem sıcak, hem de soğuk içeceklerin servisi için uygun bir mug seçeneği olarak karşınıza çıkıyor. Havalı bir hediye alternatifi olan metal mug da aynı şekilde hem sıcak, hem de soğuk içecekler için kullanılabiliyor. Ekstra dayanıklı yapısıyla ön plana çıkan taş mug, kalın yüzeyi sayesinde hem soğuk hem de sıcak içeceklerinizin ısılarını korumalarına yardımcı oluyor.

En popüler mug çeşitlerinden olan seramik ve porselen mug arasındaki farklar, tüketiciler için merak konusu olabiliyor. Seramik mug; ısı yalıtımı özelliği ve çevre dostu yapısı sayesinde diğer ürünler arasında ön plana çıkıyor. Porselen, daha zarif ve kırılgan yapısı ile şık etkinliklerde kullanılıyor. Porselen ürünler biraz daha küçük hacimli ve kolay kırılabilir yapısıyla tanınırken, seramik ürünler daha büyük sıvı tutma kapasitesi ve sağlam yapılarıyla biliniyor.

Farklı Özelliklerine Göre Göz Alıcı Mug'lar

Seyahat mug'ları, diğer bir adıyla termoslar, kapaklı ve çift katlı izolasyon sağlayan yapısı ile içeceklerinizi sıcak tutmanıza yarıyor. Çorba mug'ları, daha büyük hacmi ve kalın yapısıyla özellikle kış günlerinde çorbalar için tercih ediliyor. Küçük mug, küçük pint boyutuyla yoğunlaştırılmış espresso deneyimi için üretiliyor. Doğa dostu karton mug'lar, kahve dükkanlarında karşınıza çıkan tek kullanımlık karton ürünleri ifade ediyor. Kaşıklı mug'lar, şeker ya da bal gibi tatlandırıcılar kullananlar için pratik ve ergonomik bir kullanım olanağı sunuyor. Modaya uygun mug'lar, modern dokunuşlarla farklı formlarda karşınıza çıkıyor. Örneğin mantar tabanlı mug'lar, iz bırakmayan tabanları sayesinde ofis gibi ortamlar için ideal bir kullanım imkanı sağlıyor. Bunların dışında hediyelik olarak tasarlanmış ilginç şekilli mug'lar da bulunuyor.

Mug'ları diğer bardaklardan ayıran en önemli özelliklerinden birini de şüphesiz kulpları oluşturuyor. Kulplu mug çeşitleri, kulp şekillerine göre birbirlerinden ayrılıyor. C-Kulp, en popüler kulp çeşidi olarak görülüyor. Tıpkı adı gibi C şeklinde olan kulp, yuvarlak şekli sayesinde kolayca tutulabiliyor. D-Kulp, kare şeklindeki yan yüzü sayesinde daha iyi bir kavrama sağlıyor. O-Kulp, beklenmedik daire formuyla dikkat çekiyor. Açık kulp, alt kısmı açık kulpları ifade ediyor, rahatlıkla asılabilen ergonomik yapısı sayesinde tercih ediliyor. Kavisli kulplar, zarif bir görünüm sağlaması sayesinde tercih ediliyor. Mini kulplar, genellikle espresso mug'larında karşınıza çıkıyor. Bu tarz tutacaklar genellikle küçük çaplı dairesel bir formda bulunuyor. Yumuşak kenarlı dikdörtgen şekilli kulplar, klasik kulp modellerine modern bir alternatif sunuyor.

Kullanışlı ve Dayanıklı Çelik Termos Mug

Termos mug'lar, dış mekanlar söz konusu olduğunda ilk sırada yer alan mug çeşidi olarak karşınıza çıkıyor. Tekrar kullanılabilir termos mug'lar, hareket halinde kullanılması için tasarlanmış yalıtımlı içecek kabı olarak tanımlanıyor. Seyahat mug olarak da bilinen termos mug, genellikle açılıp kapanabilen sızdırmaz kapaklar ile birlikte geliyor. Kulpsuz modellerin yanı sıra kulplu modelleri de bulunabiliyor. Seyahat termosları, çift katlı paslanmaz çelikten üretiliyor ve içine konulan içecekleri, saatlerce sıcak ya da soğuk tutabiliyor. Çelik mug, karton tek kullanımlık ürünler yerine kullanıldığında sıcak ve soğuk içeceklerinizin keyfini çıkarırken aynı zamanda doğanın sürdürülebilirliğine de katkı sağlamanıza yardımcı oluyor. Termos mug bardak, işe gidip gelirken, doğa yürüyüşlerinde, kamp gezilerinde kullanmak için ideal bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Mug termos bardak edinmek için birden fazla neden bulunuyor. Isı yalıtımlı sıcak tutan mug, işe gidip gelirken taşımak için kullanılabildiği gibi dış mekan aktiviteleri için de yaygın olarak tercih ediliyor. Yüksek kalite çelik mug termos, ayrıca buğu tutmayan sızdırmaz yapısı sayesinde çantanızda da gönül rahatlığıyla taşımanıza olanak sağlıyor.

Tumbler, özellikle limonata ve buzlu çay gibi soğuk içecekler için kullanılan, genellikle plastik ya da metalden yapılan çift çeperli paslanmaz çelik mug bardak modellerine deniliyor. Bazı tumbler çeşitleri, hem soğuk hem sıcak içeceklerin muhafaza edilmesinde kullanılabiliyor. Tumblerlar, buz eklemeye uygun açıklığı, dar tabanlı ve temizlemesi kolay yapısıyla diğer termoslardan ayrılıyor. Tumbler mug'lar, ayrıca sızdırmaz kapak ve pipet konumlandırmak için ayrılmış bölme de içerebiliyor.

Tekrar kullanılabilir termos bardak mug, tek kullanımlık karton kaplardan daha sürdürülebilir olmasının yanı sıra modaya uygun ve dış mekanlarda kullanılmaya da elverişli bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Kişiye özel tasarlanmış termoslar, arkadaşlarınız, aileniz ya da iş arkadaşlarınıza armağan edebileceğiniz şık ve uzun ömürlü bir hediye olarak da kullanılabiliyor. İhtiyacınıza yönelik devrilmez mug modelleri de yine termos çeşitleri arasında bulunuyor. Hemen bir siyah termos mug satın alabilir, kırmızı mug ile kendinizi ödüllendirebilir, arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize de termos mug tavsiye edebilirsiniz. Isı yalıtımlı termosunuzu bir piknikte, sahilde ya da kurumsal gezide yanınıza alabilir, içini ev yapımı buzlu çay ya da ferahlatıcı bir kokteyl ile doldurabilir ve ferahlığı her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

Mug Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mug ya da termos mug satın almadan önce sizin için en doğru mug modelini nasıl seçebileceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz. Doğru mug modelini seçerken 4 temel unsuru göz önünde bulundurmanız öneriliyor. Bu temel unsurları, hangi malzemeden yapıldığı, ne tarz bir kapağa sahip olduğu, neye göre kullanılacağı ve genel tasarımı oluşturuyor. Kupayı evde kullanmayı planlıyorsanız; porselen ya da seramik bir mug işinizi görebiliyor. Arabanızda sıcak kahve ile seyahat ederken ise kapaklı mug önemli bir yardımcı olabiliyor. İhtiyacınıza en uygun mug modelini seçerken, tüketeceğiniz içecek türlerini de göz önünde bulundurmanız gerekebiliyor. Örneğin; kahvenize şeker ve süt tozu gibi ürünler ekleyerek kullanıyorsanız, ürünleri karıştırırken içeceğin dökülmesini önlemek için daha uzun bir mug modeline ihtiyacınız olabiliyor.

Boyut, mug seçerken ilk düşünülmesi gereken unsurların başında geliyor. Standart kahve fincanı yaklaşık 230 ile 350 ml arası sıvı tutabiliyor. Büyük kupalar 700-1000 ml tutabilirken, 1900 ml ekstra büyük kupalar da bulunabiliyor. Kendi mutfağınızdayken kahve kupanızı dilediğiniz zaman doldurabileceğinizden, standart bir 350 ml mug yeterli olabiliyor. Seyahat esnasında yanınıza alabileceğiniz mug 700ml, gün içerisinde susuzluğunuzu gidermenize yardımcı olabiliyor. Kamp ya da dış mekan gezisi gibi bir etkinlikte kullanmak için ise 1 litre mug, içecek ihtiyaçlarınızı tam olarak istediğiniz şekilde karşılayabiliyor. Malzeme açısından seramik mug'ların evde, paslanmaz çeliğin dışarıda kullanılması öneriliyor. Yine dışarıda kullanım için kapak da önemli unsurlardan birini oluşturuyor. Çoğu kapak plastikten yapılıyor. Kapakların her kullanımdan sonra yıkanması tavsiye ediliyor. Farklı malzemelerden üretilen kapak çeşitlerinin yanı sıra, açılma şekillerine göre de farklı kapak modelleri bulmak mümkün olabiliyor.

Fonksiyonel özelliklerin yanı sıra tasarımlar da mug'ların en önemli niteliklerinden birini oluşturuyor. Yapılan araştırmalar içeceklerin bulunduğu mug'ların renk ve tasarımlarının, içeceğin lezzetini algılayış şeklinizi de etkiliyor olabileceğini gösteriyor. Düz renkli sade kupaların yanı sıra, ilginç desenler ve renkli tasarımlara sahip, her türlü zevke hitap edecek şekilde üretilmiş kupalar da bulunuyor. Siyah mug ile sade ve şık; çilekli mug ile sevimli ve renkli, motivasyon cümleli bir mug ile sıra dışı olabilirsiniz. Hatta popüler filmlerden ve televizyon şovlarından farklı karakterler ile şekillendirilmiş kahve kupaları bile bulabilirsiniz. Tasarım söz konusu olduğunda, zevkinize uygun hemen hemen her türlü seçeneğe ulaşabilirsiniz. Dolabınızdaki kahve kupaları sayesinde kişiliğinizi yansıtabilir ya da komik bir alıntı içeren bir kupa yardımıyla gününüzü şenlendirebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra içeceğinizi sıcak tutmak için USB girişine veya araç şarj cihazına takabileceğiniz kahve kupaları edinebilir, ısı derecesini ayarlamanızı sağlayacak şekilde tasarlanan Bluetooth mug modelleri ile içeceğinizi tüm gün istediğiniz sıcaklıkta tutabilirsiniz.

Sevilen Mug'ların Bakımı İle İlgili Püf Noktaları

Bakımı ve temizlenmesi oldukça kolay ve pratik olan mug'lar, çoğunlukla hem elde hem de bulaşık makinelerinde yıkanabiliyor ve uzun yıllar herhangi bir bozulmaya uğramadan kullanılabiliyor. Çoğu mug modeli, bulaşık makinesinde yıkanabilen özelliği ile biliniyor. Fakat termosların ve özel mürekkepli tasarımlara sahip mug'ların bulaşık makinesi yerine elde yıkanmaları öneriliyor. Çünkü, temizlik esnasında kullanılan su, çift katmanlı termos mug'ların yapısındaki ek yerlerinden içeri girerek, duvarlar arasındaki iç tabakaya zarar verebiliyor. Bu da özel yapıdaki termosun sıcak tutma kabiliyetini kaybetmesine ve mikroorganizma oluşumuna neden olabiliyor. Elde yıkama, mug yüzeyindeki baskı ve desenlerin de çok daha uzun süre korunmasına, renk ve logo gibi özelliklerin canlılığını muhafaza etmesine de yardımcı oluyor. Yıkama esnasında termosun suyun içine daldırılmaması öneriliyor. Kupalar, bakımına özen gösterildiği taktirde uzun yıllar rahatlıkla kullanılabiliyor.

Çay ve kahve gibi içecekler kupaların yüzünde zamanla lekeler oluşmasına sebep olabiliyor. Hızlı bir şekilde fark edilen lekeleri temizlemek oldukça pratik olsa da uzun bir süre boyunca fark edilmeden beklemiş lekeleri çıkarmak biraz daha meşakkatli olabiliyor. Böyle bir durumda biraz karbonat, sirke, sünger ve temizleme ürünleri sayesinde, sevilen kupalarda oluşmuş çay ve kahve lekelerinden kurtulmak mümkün olabiliyor. Kupanın içini lekeler çıkana kadar nemli bir süngerin yumuşak tarafını kullanarak karbonat ve ılık su ile ovmak; inatçı çay ve kahve lekesini temizlemenizi sağlayabiliyor. Karbonat, hafif aşındırıcı yapısı sayesinde kupanın içini çizmeden lekelerin çıkarılmasını sağlıyor. Bu işlem ile çıkmayan inatçı lekeler için bir yöntem daha bulunuyor. Bu yöntemde kupanın, yarısına kadar sirke ve sıcak suyla doldurulması, bir müddet bekletildikten sonra boşaltılması ve lekeli bölgelerin bulaşık deterjanı süngerin sert tarafıyla ovulması öneriliyor. Sirke de tıpkı karbonat gibi lekelerin çıkmasına yardımcı oluyor. Kupaların içinin çizilmesine ya da yüzeyinin hasar görmesine neden olabilecek şekilde sert bir biçimde fırçalanmaması gerekiyor. Çizilmiş ve hasar görmüş yüzeylere sahip ürünlerin, sağlığa zarar verebilecekleri gerekçesiyle kesinlikle kullanılmaması, en kısa zamanda yenileriyle değiştirilmesi öneriliyor.

Her Zevke Hitap Eden Bütçe Dostu Mug Modelleri

İstatistikler, her gün çok miktarda çay, kahve ve sıcak içecek tüketildiğini gösteriyor. Bu tüketimin önemli bir parçası olan, gününüzün çoğunda yanınızda bulunan mug, gerek bir hediye olarak, gerek kendi kullanımınız için en çok tercih edilen ürünlerin de başında geliyor. Her türlü içeceğin kullanımına uygun şekilde üretilen mug modelleri, her bütçeye ve zevke hitap edecek şekilde tasarlanıyor. Mug fiyatları, ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Bee.com.tr; mug bardak fiyatları, renk, boyut ve modelleri açısından kullanıcılara oldukça zengin ürün seçenekleri sunuyor.

Eğer çok miktarda sıcak içecek tüketiyorsanız, büyük boyutlu bir mug tercih edebilirsiniz. Zamanınızın büyük çoğunluğunu dışarıda geçiriyorsanız, dayanıklı ve sıkıca kapanabilen kapağa sahip bir kupa seçmek isteyebilirsiniz. Almak istediğiniz mug modelinin boyutu ve türüne karar verdikten sonra, termos mug öneri listelerini inceleyebilir, estetik zevkinize uygun tasarımlar ve baskılar arayabilirsiniz. Mug'larınızı mutfağınızın veya yemek odanızın genel dekoruyla eşleştirmek istiyorsanız, o odalardaki renkleri tamamlayan baskılı mug'lar düşünebilirsiniz. Ayrıca, sevdiğiniz filmlerden televizyon şovlarına; video oyunlarından, desteklediğiniz spor takımının logosunun bulunduğu mug'lara kadar çok sayıda tasarım ve desen arasından da seçim yapabilirsiniz.

Bunca model ve renk seçeneği arasında seçim yapmak konusunda kararsız kalıyorsanız birden fazla mug edinerek farklı ihtiyaçlarınıza karşılık bulabilirsiniz. Zevkinize hitap eden farklı çeşitlerde mug'lar sayesinde, temiz mug'larınızın bitmemesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun, Bee.com.tr'de kendinize uygun her türlü mug modelini bulabilirsiniz. Hemen indirimli fiyatlarıyla incelemeye başlayabilir, zevkinize ve bütçenize uygun modellerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bardak & Kupa

Öğün fark etmeksizin, kurduğunuz bütün sofralarda yer alan bardak, yemeğinizin yanında istediğiniz içecekleri tüketmeniz için vardır. Bardaklar söz konusu olduğunda sofralara gelen ürünlerin çeşitlilik açısından sayısız model barındırdığını söyleyelim. Keza, hem sofralarda hem de gün içinde yemek haricinde kahve, çay, çorba gibi sıvıları tüketmenizi sağlayan kupa konusunda da durum aynı. Birbirinden güzel bardak çeşitleri ve kupa bardak modelleri için doğru adrestesiniz.

Kupa

Gün içinde tükettiğiniz kahve, çay, bitki çayları ve bardakta içebileceğiniz çorba çeşitleri için kullanabileceğiniz kupa modelleri birbirinden renkli ve eğlenceli tasarımlarla işlevsel olmalarının yanı sıra tarzınızı da yansıttığınız mutfak gereçleri. Kendiniz kullanmak için olduğu kadar harika hediyelik eşyalar olarak da tercih edebileceğiniz kupa bardak Bee.com.tr garantisiyle kategorimizde!

Termos Bardak

İçine koyduğunuz içeceği soğuk ya da sıcak tutmaya yarayan bardak çeşitlerine termos bardak adını veriyoruz. Isı yalıtımlı malzemeden üretilen termos kupa ve termos bardak modelleri içeceklerinizi uzun süreler boyunca dilediğiniz sıcaklık ya da soğukluk seviyesinde tutan, hava almayan, işlevsel ve hijyenik bardaklar olarak geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Çelik termos özellikle en çok tercih edilen termos bardaklar arasında yer alıyor.