ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

YETİŞKİN VE ÇOCUK PATENLERİ, KAYKAY MODELLERİ

Paten, kaykay ve scooter günümüzde hem çocukların hem de yetişkinlerin severek yaptığı aktiviteler arasında yer alıyor. Dışarıda vakit geçirmeyi sevenlerin her yerde kolaylıkla yapabileceği bu aktivitelerin ekipmanlarına ulaşmak Decathlon ile artık çok kolay. Doğru ekipmanlarla yapıldığında keyifli olduğu kadar güvenli de olan paten, kaykay ve scooter; temiz havanın tadını her mevsim eğlenerek çıkarmanızı sağlıyor.

YETİŞKİN PATEN VE ÇOCUK PATENİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Klasik görünümlü ve çok yönlü bir çift paten istiyorsanız, 4 tekerlekli paten modelleri tam size göre. Doğru bir denge kurmanızı sağlayan geniş taban plakası ile tasarlanan patenler, her yaş grubu için uygun. Paten alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta tekerlekler oluyor. İlk kez bir paten alıyorsanız sert tekerlekler mi yoksa yumuşak tekerlekler mi istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Sert tekerlekler daha uzun kullanım ömrü sağlıyor ancak kavrama kapasitesi daha düşük oluyor. Paten boyutu da paten seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik. Öncelikle size sunulan beden kılavuzunu mutlaka okumanız gerekiyor. Boyut seçiminde temel kural, beden rehberinde aksi belirtilmedikçe normal ayakkabı bedeninden yaklaşık bir beden daha büyük seçilmesi. Önemli olan, patenlerin çok sıkı veya çok gevşek olmadan ayaklarınızın etrafına sıkıca oturması oldukça önem kazanıyor. Tüm bunların yanı sıra her zaman sertifikalı güvenlik ekipmanı kullanılması öneriliyor. Paten yaparken güvenliği sağlamak için ekstra koruma sunan paten kaskı ve bilek korumalarını kullanmak önemli. Bununla birlikte paten korumasına paten kaskı, bilek korumaları, diz pedleri ve dirsek pedleri gibi aksesuarlar sayesinde tamamen hazır olmak size daha fazla güven veriyor ve böylece daha hızlı öğrenebiliyor ve profesyonel paten yapmanın keyfini çıkarabiliyorsunuz.

PATEN ÇEŞİTLERİ VE PATEN MODELLERİ NELERDİR?

4 ana tip tekerlekli paten ayakkabı bulunuyor; eğlence patenleri, yarış patenleri, tekerlekli hokey patenleri ve Çocuk patenleri. Fitness pateni olarak da bilinen bu eğlence patenleri, genellikle açık havada egzersiz yapmak isteyen patenciler için tasarlanıyor. Yarış patenleri ise hıza önem verenlerin beğenisini kazanıyor. Bu patenlerin tekerlekleri, patencinin içeride veya dışarıda paten yapmasını sağlamak için kolayca değiştirilebiliyor. Tekerlekli hokey patenleri, hokey sporunu oynayanlar için yapılmış patenler olarak dikkat çekiyor. Tekerlekli hokey, özellikle gençler ve genç yetişkinler arasında çok popüler bir spor. Bu patenler sporun doğası gereği darbeye dayanıklı dayanacak şekilde tasarlanıyor. Çocuk paten çeşitleri, genç patenciler için tasarlanıyor. Oldukça havalı görünümlerine rağmen diğer patenler kadar hızlı kazanmaması sayesinde güvenlik sağlıyor. Çocuk kullanıcılar ve aileleri için sayfasında her bütçeye uygun çocuk pateni fiyatları ve paten ayakkabı çeşitleri bulunuyor.

 

KAYKAY MODELLERİ VE KAYKAY ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Skateboard olarak da bilinen kaykay, her yaş grubundan insanın eğlenerek yaptığı bir tür sokak spor olarak dikkat çekiyor. Temel olarak iki çeşit kaykay bulunuyor: longboard ve waveboard. Uzunlukları 90 ila 150 cm arasında değişen longboard kaykay modelleri daha çok taşıma, iniş yarışları ve slalom amaçlı kullanılıyor. Çok daha esnek bir yapıya sahip olan waveboardlar iki tekerlekli kaykay olarak da biliniyor. Düz zeminde sörf yapıyor gibi hissetmenizi sağlayan bu 2 tekerlekli kaykay kıvrak manevralar için uygun bir kayak tahtası bulunduruyor. Kullanıcılar her bütçeye uygun kaykay modelleri ve kaykay fiyatları aracılığıyla Decathlon'un web adresinden uygun ve güvenilir bir alışveriş keyfi yaşayabiliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR